Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /home/u8820572/egdap.com/wp-includes/class-wp.php on line 231

Warning: preg_match(): Compilation failed: nothing to repeat at offset 1 in /home/u8820572/egdap.com/wp-includes/class-wp.php on line 232
TURGAY BİÇER | | EGDAP

TURGAY BİÇER

TURGAY BİÇER

TURGAY BİÇER

EXP: (EĞİTMEN, DANIŞMAN MENTOR)

Yönetim bilimleri doktoru, spor bilimleri uzmanı olan Prof. Dr. Turgay BİÇER, Marmara Üniversitesi BESYO Bölüm, Anabilim Dalı ve Egzersiz ve Spor Psikolojisi Deneğinin kurucu Başkanıdır.

Eski bir profesyonel sporcu ve antrenör olan Biçer, ulusal ve uluslararası sempozyum ve kongrelerde bildiriler sunmuş, oturum başkanlıkları yapmış, ve bir çok bilimsel dergide çalışmaları yayınlanmıştır.

Biçer, Türkiye’ de Spor Psikolojisi ve mentorluğun öncüsüdür. UEFA kupasını kazanan Galatasaray, Dünya ve Konfederasyon Kupasında 3. olan A Milli Futbol, Dünya şampiyonu olan Yelken Milli, 2004 Atina Olimpiyatlarında madalya alan Olimpik Sporcularının; Fenerbahçe Futbol, Efes Pilsen, Ülker Spor Basketbol, Vakıfbank Kadın Voleybol, Voleybol Kadın, Yüzme Milli Takımı ve ENKA Tenis Kulübünün yanı sıra farklı dallarda birçok spor kulübü ve sporcunun mentorluğunu yapmış, yapmaktadır.

Biçer, TRT 2’de Yapımcılığını Neşe Bilginer’ in, Yönetmenliğini Feridun Keşir’in üstlendiği, ülkemizin alanında önderlik yapan kişilerin başarı öykülerini model alan “Başarı Basamakları” programını Ayşe İdem Tümer ile birlikte dört yıl yapmış ve sunmuş; ayrıca Radyospor ve Lig Radyoda futbol ve spor psikolojisini konu alan program yapmış, halen SKYTURK 360 da haftalık olarak spor gündemini değerlendiren program yapmaktadır.

Biçer, yazarı olduğu 7 kitabın yanı sıra 12 kitabında editörüdür. Ulusal gazetelerde haftalık ve bazı mesleki dergilerde aylık köşe yazıları yazmaktadır.

Biçer, Futbol Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. Bunun yanında Basketbol Federasyonunda Eğitim, Golf Federasyonunda Sağlık, Yüzme, Kano, Karate Federasyonlarında Kurul üyelikleri yapmıştır; yapmaktadır. Biçer ayrıca Avrupa ve Uluslararası Spor Psikologları, TMOK, Spor Bilimleri Derneği,  ANLP, ISCHPER gibi yurtiçi ve yurt dışındaki birçok meslek kuruluşunun üyesidir.

Biçer ayrıca TFF de uzun yıllar Teknik Direktör, antrenör ve hakemlere Spor Psikolojisi, Liderlik, İletişim gibi dersler vermiş ve bir çok projede aktif rol almıştır.

Contact TURGAY BİÇER

Classes by TURGAY BİÇER